رفتن به محتوای اصلی
x

این میز با قابلیت تغییر فرکانس و دامنه ارتعاش برای تست‌های مختلف ضربه به محصولات کشاورزی و شبیه‌سازی فرآیند حمل و نقل بکار گرفته می شود.

این وسیله دستگاهی است که برای سنجش بافت و خواص رئولوژیک مواد مختلف استفاده می‌شود. با قابلیت انجام آزمایش‌های مختلف نظیر تست کشش، فشار، آسایش تنش و خزش، این دستگاه می‌تواند خصوصیات بافت محصولات کشاورزی را ارزیابی کند.

پلاسما گازی یونیزه مملو از ذرات باردار و خنثی است که در مجموع شبه خنثی است. پلاسما پس از سه حالت جامد، مایع و گاز به عنوان حالت چهارم ماده محسوب می‌شود. آتش، خورشید و رعد و برق، نمونه‌هایی از پلاسمای موجود در طبیعت هستند. پلاسما در محدوده وسیعی از دما و فشار تولید می‌شود. پلاسمای سرد اتمسفری از جمله فناوری‌های نو ظهور و نوید بخش است که به علت کار در فشار اتمسفری و دمای محیط در کاربردهای بسیاری مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از کاربردهای آن صنعت کشاورزی است.

انکوباتور یک ابزار آزمایشگاهی است که برای کشت و رشد نمونه‌های زنده مانند سلول‌ها یا میکروب‌ها به کار می‌رود. این وسیله با کنترل رطوبت، دما، میزان اکسیژن و دی اکسید کربن شرایطی مناسب برای رشد ارگانیسم‌های زنده فراهم می‌کند. انکوباتور یکی از از ابزارهای مهم در آزمایش‌های میکروبیولوژی و زیست‌شناسی سلولی به حساب می‌آید.

از آون یا فر خشک کننده در آزمایشگاه‌ها به منظور خشک کردن و استریل کردن ظروف شیشه‌ای و فلزی استفاده می‌شود. در برخی از آن‌ها، انتقال حرارت به صورت طبیعی و در برخی دیگر از فن به منظور جابجایی هوای درون آون استفاده می‌شود. از آون‌ها با اسامی آون هوای داغ و یا گرم خانه نیز یاد می‌شود. همچنین از این دستگاه به منظور اندازه‌گيري رطوبت محصولات کشاورزی استفاده می‌شود.

این لودسل در حالت کشش و فشار مورد استفاده قرار می گیرد برای اندازه گیری نیروهای فشاری و کششی

این دستگاه برای اندازه گیری نیرو در حالت فشاری و کششی قابل استفاده می باشد که کاربرد آن برای اندازه گیری میزان نیرو کششی و فشاری و همچنین اندازه گیری گشتاور لازم برای انتخاب موتور الکتریکی می باشد.

این نمایشگر برای داده برداری از لودسل و نمایش وزن و یا نیرو مورد استفاده قرار می گیرد. با این نمایشگر دیگر نیازی به لپتاب و یا کامپیوتر برای داده برداری و نمایش اطلاعات نیرو نمی باشد و به صورت پرتابل قابل استفاده می باشد.

کارت داده برداری ادونتک مدل 4704 برای داده برداری از سنسورهای مختلف با نرخ داده برداری ks/s 48 می باشد که برای کاربردهای مشاهده سیگنال‌های آنالوگ به صورت بلادرنگ، جمع آوری داده‌های آنالوگ با فرکانس بالا و جمع-آوری داده‌های دیجیتال و تولید خروجی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

تحت نظارت وف ایرانی