با حضور ریاست محترم و برخی از اساتید دانشکده، میزگرد 'چالش‌های بخش کشاورزی' در ایرنا برگزار شد

اصفهان - ایرنا - میزگرد 'چالش‌های بخش کشاورزی در ایران و اصفهان' روز دوشنبه با حضور جمعی از استادان دانشگاه، مسوولان و کارشناسان در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) این استان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این میزگرد، جهانگیر عابدی رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان، علی یوسفی مسوول کمیته آب اتاق بازرگانی اصفهان و استاد دانشگاه، اسفندیار امینی دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان، غلامرضا عشاقی مسوول دفتر آب سازمان جهاد کشاورزی اصفهان و ابراهیم مرادیان بازرس صنف کشاورزی استان حضور داشتند.
این کارشناسان به لزوم اجرای قوانین مربوط ، آمایش سرزمین، انسجام و هماهنگی های لازم در بخش کشاورزی و تامین زیرساختها برای اجرای رویکردهای جدید در این بخش تاکید کردند.
این کارشناسان گفتند اجرای سیاست های منطقه ای ، برنامه ریزی مدون و جامع برای تغییر الگوی کشت و ایجاد هم افزایی سازنده بین بخش اجرا و تحقیقات و حمایت های همه جانبه دولت از جمله راه برون رفت از معضلات فراروی بخش کشاورزی است .
در سال های اخیر خشکسالی گریبان همه حوزه ها از جمله کشاورزی و صنعت را گرفته است که به نظر می رسد با ارایه راهکارها توسط کارشناسان و اجرای طرح های پیشنهادی دولت می توان به نوعی از این معضل عبور کرد.
گزارش تکمیلی این میزگرد روزهای آینده در سایت ایرنا قرار می گیرد.
11 درصد از اشتغال و هشت درصد از تولید ناخالص ملی اصفهان به بخش کشاورزی اختصاص دارد.
مساحت اراضی کشاورزی این استان 569 هزار هکتار است.

ارتقاء امنیت وب با وف ایرانی